Yüksek çözünürlüklü örnek/test müzik dosyaları nereden indirebilirim?

İşte bazı örnekler: (Zaman içinde bazı web sitelerinde değişiklik olabilir ve ilgili bağlantı çalışmayabilir. Google ile de arayabilirsiniz…)

2L The Nordic Sound

Norveç’ten ses kayıt mühendisi Lyndberg Lin’in sitesi 2L bu isimden geliyor. Çoğunlukla klasik müzik kayıtlarının bulunduğu bir site. Orjinal kayıtlar DXD formatında yapılıyor, sonradan diğer formatlara çeviriliyor. Sayısal dosya yada optik disk olarak satın almak mümkün. Stereo yada çok kanal DFF (DSD), stereo DXD, stereo yada çok kanal FLAC dosyalar indirmek mümkün.

Blue Coast Records

Uzun yıllarını müzik endüstrisinde geçirmiş ses mühendisi Cookie Marenco’nun kurduğu bu site DSD akımının öncülerinden. Akustik ve counrty ağırlıklı kayıtlar var. Kayıtlar orjinal olarak DSD formatında yapılıyor.

Native DSD

NativeDSD.com adresinin “Just Listen” bölümünde orjinal DSD test parçaları indirebilirsiniz.

DSDguide.com

Channel Classics

“Try it now” ya da “Free (test) Download of the Moment” başlığı altında örnek dosyalar sunuyor. İndirme için bir yazılım yüklemek gerekiyor.

DSDfile.com

AcousticSounds Super Hirez

HighDefinitionTapeTransfers

DSDmaster

e-Onkyo music (Japonca’yı ilerletmelisiniz ama Google Chrome çeviri özelliği de olur)

OPPO Digital

Ne kadar güncel tutuluyor bilmiyorum ama takip eden bağlantıda ücretsiz örnekler listelenmiş: http://www.findhdmusic.com/high-res-audio/free-music/

 

Bir Cevap Yazın